منو

افتخار آفرینی 2 نفر ازحافظان کل قرآن فردوسی در کشور

  • بازدید: 593

کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی فردوس از افتخار آفرینی 2 نفر از حافظان کل قرآن شهرستان فردوس در آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم کشورخبر داد.
رضا قربانی گفت : از بین 13 نفر شرکت کننده در آزمون شفاهی پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در شهرستان،خانم ها ریحانه قیصری و نرجس خاتون مرادی موفق به دریافت مدرک درجه 3 حفظ قرآن (معادل مدرک تحصیلی لیسانس) گردیدند.
وی به نمایندگی از جامعه قرآنی شهرستان ضمن تبریک به خانم ها قیصری و مرادی با اشاره به ظرفیت عظیم قرآنی شهرستان در داشتن قریب به 1000 نفر حافظ قرآن اعم از یک جزء تا حفظ کل خواستار شرکت و بهره مندی همه حافظان قرآن شهرستان از امتیازات این طرح شد.
شایان ذکر است آزمون‌ ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان به عنوان معتبرترین طرح حفظ کشور از سوی سازمان دارالقرآن الکریم و تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، هر ساله در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء در دو مرحله کتبی و شفاهی (30 درصد حسن حفظ و 70 درصد مفاهیم قرآن) برگزار می‌شود و قبول شدگان در این طرح مجاز به دریافت درجات قرآنی حفظ از یک تا پنج می‌شوند از امتیازات بزرگ این طرح از جمله معادل سازی با مدرک تحصیلی بهره مند می شوند.