منو

ساخت مستند قرآنی "دریک نگاه" در شهرستان فردوس

  • بازدید: 1741

رییس اداره تبلیغات اسلامی فردوس از پایان ضبط مستند قرآنی "دریک نگاه" در شهرستان خبر داد.
حجت الاسلام حسن آزاد گفت:ضبط مستند قرآنی در یک نگاه، از سوی سازمان دارالقرآن‌ کشور وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی باحضور گروه مستند ساز از شبکه قرآن و معارف سیما و باهدف به تصویر کشیدن فعالیت های قرآنی مردمی شهرستان فردوس صورت گرفت.
وی افزود ساخت این مستند در تعداد محدودی از شهرهای استان در دست اجراست و شهرستان فردوس با توجه به ظرفیت های عظیم قرآنی جزو شهرهای برگزیده در این برنامه بود.
رضاقربانی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی فردوس تصريح کرد: هدف اصلی از ساخت این مستند، ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان نیست بلکه با هدف به تصویر کشیدن فعالیت‌های قرآنی مردمی، چه در قالب مؤسسه‌ها و خانه‌های قرآن و چه در قالب فعالیت‌های مردمی قرآنی که در سطح شهرستان  برگزار می‌شوند و همچنین معرفی افتخارات و استعدادهای قرآنی شهرستان است.البته لازم به ذکر است باتوجه به حجم بالای برنامه ها و مدت زمان کم مستند(30دقیقه)امکان پوشش همه فعالیت ها امکان پذیر نبود.
قربانی بیان کرد: بیشترین فعالیت‌های قرآنی بر دوش مردمی است که بدون چشم‌داشت و تنها با اخلاص قدم در راه آموزش اصولی قرآنی گذاشته و گاهی از تمام توان خود برای تخصص‌گرایی استفاده کرده‌اند؛ چه خوب است این افراد و کارهایشان دیده شود.

وی گفت این مستند بزودی از شبکه قرآن و معارف سیما پخش و زمان آن به مردم عزیز شهرستان اطلاع رسانی خواهد شد.